Podsedlové dečky

Podsedlové dečky se dávají pod sedlo, případně až pod tlumící podložku, která je pod sedlem. Podsedlové dečky chrání záda koně, pokládají se bezprostředně na kůži zvířete. Plní hygienickou funkci, sají pot, a určitým způsobem tlumí nárazy a otřesy způsobené sedlem. Podsedlová dečka musí být pod sedlem rovná, nesmí se hrnout, nesmí nikde vytvářet žádné záhyby. To by mohlo koníka otlačit, odřít a způsobit mu bolest. Proto je třeba na výběr dečky dbát, vybírat dečky určené pro příslušný typ sedla, respektovat velikost koně, sedla. Např. malá dečka na velkém koni velkou službu neudělá, sedlo bude přes dečku přečnívat a hrozí odřeniny zvířete.

Naše podsedlové dečky navrhujeme a šijeme tak, aby byly hlavně pohodlné a příjemné pro záda koní. Na dečkách je vysoký podíl ruční práce, některé typy jsou šité výhradně ručně. Žádná masová produkce. Každý kus je originál, malé umělecké dílo.

Na podsedlové dečky používáme pevné látky. Buď čistou bavlnu nebo směsovou tkaninu bavlna /polyester. Výplň tvoří polyesterové, vysoce prodyšné, tvarově stálé vatovité rouno, které je odolné vůči plísním, zdravotně nezávadné. Použité materiály jsou téměř všechny vyrobené v České republice a mají atesty zdravotní nezávadnosti.
Všechny dečky lze prát v pračce na 40 °C.

Item added to cart.
0 items -