skip to Main Content

Příběh EQUIMODEL.CZ

Jsme malá řemeslná dílna. Šijeme krásné podsedlové dečky pro krásné ženy a dívky a jejich miláčky. Máme rádi koně a látky. A tak tvoříme, šijeme a vymýšlíme malé každodenní radosti –  na práci na jízdárně, na výlet do lesa, jako parádu na závody. Děláme si radost a chceme potěšit i Vás. Věříme, že tento přístup se v naší práci odráží. Šijeme malé série, cca 10 až 15 kusů od jednoho vzoru a jednotlivé zakázky.

Za tým Equimodel.cz

Monika

Co vyrábíme?

Vyrábíme podsedlové dečky, čabraky, obaly na sedla a další doplňky. Vsadili jsme na kvalitní materiály a zpracování, na vlastní výrobu, originální design. Všechny výrobky jsou ruční práce. Některé klasické, jiné barevné a nápadné. Podsedlové dečky jsou silnější, vysoce prodyšné, anatomicky tvarované. Kvalitní prošití zaručuje tvarovou stálost, pevné nitě se netrhají a prošití se nepáře.  Čabraky jsou háčkované ze stabilizované bavlněné příze, takže se po vyprání nesráží.  Uši jsou ušity z elastických úpletů, z bavlny nebo viskózy. Všechny naše výrobky jsou navrhovány tak, aby byly maximálně komfortní pro koně. Aby byly dobře prodyšné, měkké, padnoucí.

Naše výrobky najdete v sekci produkty, ale také vyrábíme na zakázku.
Více o značce Equimodel.cz se dozvíte v sekci O nás.

Jak vyrábíme?

Všechny naše dečky i čabraky šijeme ručně, v naší dílně v Semilech. Žádná masová produkce. Každý kus je originál, malé umělecké dílo.

Šijeme na průmyslových šicích strojích, díky nimž dosahujeme požadované kvality zpracování.

Zkrátka, dečky musí něco vydržet.

Jaké používáme materiály?

Kvalitní.

Na podsedlové dečky používáme pevné látky. Buď čistou bavlnu nebo směsovou tkaninu bavlna /polyester. Výplň tvoří polyesterové, vysoce prodyšné, tvarově stálé vatovité rouno, které je odolné vůči plísním, zdravotně nezávadné.

Háčkované čabraky na uši jsou vyrobeny z 100% bavlněné příze, tvarově i barevně stabilizované (nesráží se). Uši jsou ušity z bavlněného nebo viskózového úpletu.

Použité materiály jsou z 98% vyrobené v České republice a mají atesty zdravotní nezávadnosti.

Všechny dečky i čabraky lze prát v pračce na 40°C.

Proč si mám koupit dečku EQUIMODEL.CZ?

Protože dečky jsou:

  1. silné, měkce ušité, prodyšné
  2. krásné
  3. anatomicky tvarované
  4. dostatečně velké, gelovka ani beránek nepřesahuje přes dečku
  5. dobře se udržují – běžné praní v pračce na 40°C
  6. dlouho vydrží
  7. vyrobené v České republice

….vyrobené s láskou, dávají koním křídla! (To oceníte zejména nad překážkou! 🙂

Close search
Back To Top